19.02.2023

Jak zrobić własną wodę gazowaną z SODASTREAM?

Twoja ulubiona woda to ta zawierająca bąbelki? Chcesz w szybki i łatwy sposób przygotować idealny napój gazowany w swoim domu? SODASTREAM to urządzenie zdecydowanie dla Ciebie! Dodatkowo jest to sprzęt, dzięki któremu możesz dołożyć swoją cegiełkę do wsparcia ekologii.

Czym jest SODASTREAM?

Zacznijmy od początku i odpowiedzmy na pytanie „czym jest woda gazowana?”. Woda gazowana to tak naprawdę woda sodowa, która jest nasycona dwutlenkiem węgla. SODASTREAM jest urządzeniem przypominającym nowoczesny ekspres, który w zaledwie kilka chwil zamieni zwykły napój w gazowany, dzięki nabojowi z CO2.

Jak samemu zrobić wodę gazowaną?

Do przygotowania wody z bąbelkami potrzebny jest jedynie nabój SODASTREAM z odpowiednim zapasem CO2 (o nabojach i nabijaniu przeczytasz niżej) oraz czysta woda. Musisz pamiętać, że użytkowanie może się nieco różnić w zależności, jaki saturator wybierzesz. Poniżej opiszemy najbardziej praktyczny i uniwersalny sposób.

  1. Jeśli wymieniasz nabój, lub używasz sprzętu po raz pierwszy, najważniejszą czynnością będzie zamontowanie cylindra. W tej sytuacji trzeba zdjąć tylną obudowę i albo wkręcić pełny, albo zamocować go przy pomocy nowoczesnej dźwigni.
  2. Napełniamy butelkę wodą do wyznaczonego poziomu i montujemy ją w urządzeniu.
  3. Uwalniamy bąbelki.
  4. Mając już w butelce gazowaną wodę możemy dodać do niej smakowy syrop, albo świeże owoce.

Mała rada: jeśli chcesz delikatne bąbelki – naciśnij 1-2 razy, jeśli chcesz troszkę więcej bąbelków 3-4 kliknięcia wystarczą, a jeśli lubisz mocno gazowane napoje, będziesz mógł się nimi cieszyć po około 5-7 kliknięciach.

Masz saturator – musisz mieć nabój zawsze pod ręką

Należy pamiętać, że naboje z dwutlenkiem węgla należy co jakiś czas wymienić lub oddać do ponownego napełnienia — to z pewnością łatwa i bardzo ekologiczna opcja . Moment, w którym nadejdzie taka potrzeba, z łatwością zostanie przez nas rozpoznany – w wodzie nie będą tworzyć się bąbelki. Charakterystyczny odgłos syczenia zastąpi dmuchanie.

Od razu przy zakupie można zaopatrzyć się w dwa cylindry i zawsze mieć jeden na zmianę, można wymienić go online – to bardzo proste, wystarczy przekazać kurierowi pusty cylinder, a pełny dostaniesz w cenie gazu. Ostatnią opcją jest wymiana stacjonarna w punktach takich jak sklepy Media Expert, czy Media Markt.

Jak wygląda wymiana nabojów w saturatorze SODASTREAM? Wystarczy postawić go na płaskiej powierzchni i zdjąć tylną obudowę. Odpinasz plastikowe zabezpieczenie i wkładasz butlę do otworu na spodzie i mocno przykręcasz. Zakładasz tylną obudowę i … gotowe.

Elegancki gadżet w kuchni

Saturator wygląda bardzo zgrabnie i smukło, bez najmniejszego problemu można znaleźć dla niego miejsce na kuchennym blacie, czy schować do szafki. Jednym z ekspresów, który jest na tyle uniwersalny, że wpisze się w praktycznie każdą przestrzeń, jest model Terra. Posiada matowe wykończenie polegające na złożeniu kilku symetrycznych linii. Kolejny model – Duo, to dobra opcja dla zabieganych i pracujących. W Duo oprócz standardowej plastikowej butelki masz również szklaną karafkę.

Następny wzór to Art, dla którego charakterystyczny jest opływowy i nowoczesny kształt. Należy dodać, że każdy z modeli dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: białym oraz czarnym. Dostępne są jeszcze modele o nazwie: Jet, Spirit oraz Source.

Ekologiczne rozwiązanie – butelki wielokrotnego użytku

Z pewnością ta możliwość przypadnie do gustu osobom, które lubią dbać o planetę i zwracają uwagę na ekologię. Mowa o butelkach SODASTREAM sygnowanych ich logiem. W ofercie można znaleźć między innymi butelki standardowe, które będą pasować do każdego saturatora. Są one bardzo praktyczne i przede wszystkim wytrzymałe, o czym świadczy na przykład dostosowanie ich do mycia w zmywarce. Nie posiadają szkodliwej substancji chemicznej, jaką jest Bisfenol A.  Podobnie jak ekspresy, klasyczne butelki dostępne są w dwóch kolorach – czarnym oraz białym, a ich pojemność wynosi jeden litr.

Nieco mniej standardową, ale elegancką i poręczną opcją jest wybranie butelki z kolekcji My OnlyBottle o pojemności 0,5 litra. Butelkę wyróżnia przede wszystkim modny design oraz zawieszka, dzięki której butelkę można mieć zawsze pod ręką i nosić ją ze sobą. Gadżet dostępny jest w różnych kolorach, między innymi miętowym i różowym. Nie nadaje się do saturatora Duo. Zaletą jest to, że bez najmniejszych obaw można wrzucić ją do zmywarki.

Ostatnią opcją jest litrowa szklana butelka SODASTREAM dedykowana saturatorowi Duo. Butelka ta powstała, podążając za ograniczeniem produkcji plastiku i troską o naturę. Przedmiot posiada klasyczny i praktyczny kształt, wykonany jest z wytrzymałego szkła, które odporne jest na kruszenie. Dzięki swojemu uniwersalizmowi można zabrać ją do pracy, jak i postawić na stole podczas obiadu, czy kolacji.

Dodaj trochę smaku swoim bąbelkom

Oprócz zwykłej wody lubisz czasem napić się czegoś słodkiego, orzeźwiającego? Koniecznie musisz spróbować syropów smakowych. Jak to się robi?

  1. Zakrętka opakowania syropu, którego używasz, wskazuje proponowaną ilość syropu.
  2. Należy delikatnie przechylić butelkę i dodać do niej syrop.
  3. Szczelnie zamknąć butelkę i lekko wstrząsnąć, aby woda połączyła się ze syropem.

To wszystko, już można cieszyć się smakowymi bąbelkami. Dostępne są syropy bez cukru, owocowe: limonka, grejpfrut, pomarańcza, oraz sygnowane nazwami znanych napojów: Pepsi, Pepsi MAX, 7up, Mirinda.

xerowola.pl


Tanie Ksero i Drukarnia Wola, Warszawa

biuro@xerowola.pl

XERO WOLA Daniel Jabłonowski
ul. Jana Olbrachta 11
01-111 Warszawa

Realizacja: Asearch