19.02.2023

Jak szybko nadać przesyłkę kurierską? W punkcie!

Jeśli męczy Cię czekanie na kuriera, który ma przyjechać po Twoją paczkę to zdecydowanie propozycja dla Ciebie. Wolisz sam, w konkretnym terminie i w dogodnym dla siebie momencie nadać paczkę? Najwygodniejszą i najlepszą opcją jest nadanie przesyłki kurierskiej w punkcie.

Jak nadać przesyłkę w punkcie?

Nadanie przesyłki w punkcie to bardzo szybka i praktyczna opcja. To nic innego jak usługa kurierska, dzięki której możemy wysłać paczkę w danym miejscu, w którym przyjmuje sam przewoźnik lub jego pośrednik. Takimi punktami są na przykład oficjalne sklepy, punkty usługowe, czy dobrze znane maszyny paczkowe zwane „paczkomatami”, jednym z punktów są sklepy Żabka, Biedronka, czy Xero Wola Warszawa. Taką przesyłkę można przekazać pracownikom, którzy pomogą nam ją nadać, lub zamówić wysyłkę paczki przez Internet, wydrukować etykietę i udać się z oklejoną już paczką do punktu.

Zalety wysłania paczki w punkcie

Wysyłanie paczek w punkcie to sposób, który zaoszczędzi czas i konieczność czekania na przyjazd kuriera w konkretnym momencie. Samodzielność w tym wypadku to ogromna zaleta, ponieważ sami wybieramy dogodny dla nas termin i lokalizację. Ilość dostępnych punktów dystrybucji przesyłek kurierskich stale rośnie, dlatego z łatwością możemy znaleźć tę zlokalizowaną jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

Nawet jeśli mamy zaplanowany dzień co do minuty, możemy nadać paczkę w każdym momencie, w drodze do pracy, odprowadzając dzieci do przedszkola, czy idąc na spotkanie z przyjaciółmi. Zajmie nam to zaledwie chwilę i znów będziemy mogli wrócić do codziennych czynności.

To również świetne rozwiązanie, jeśli na przykład zamówiliśmy jakiś towar, który jednak chcemy zwrócić. W takiej sytuacji generujemy etykietę zwrotną przez stronę sklepu, w którym zakupiliśmy przedmiot, wybierając konkretnego przewoźnika, następnie zanosimy paczkę do punktu i gotowe.

Dodatkowym plusem jest cena, bardzo często kwoty wysyłki paczek w punkcie są znacznie tańsze niż pozostałe sposoby. Opcją, która przyda się w nagłych przypadkach, jest możliwość przekierowania paczki zupełnie. Jeśli nie ma Cię w domu możemy przyjąć przesyłkę z każdej firmy kurierskiej. Jeśli jest to firma, z którą posiadamy stałą współpracę (jesteśmy punktem nadań i odbiorów) zrobisz to bezpłatnie – InPost, UPS, GLS, Allegro One, DHL Express.

Jeśli chciałbyś aby np. Kurier Pocztex, FedEx, DHL Parcel (DHL krajowy), DPD czy Ambro Express zostawił u Nas przesyłkę pobierzemy opłatę w wysokości 5 zł.

W jaki sposób zamówić paczkę z możliwością nadania w punkcie?

Należy zacząć od znalezienia pośrednika, następnie za pośrednictwem jego platformy zamawiamy przesyłkę z nadaniem w punkcie. W tym momencie pojawiają nam się dwie dostępne opcje dostawy:

– Point-to-point, co oznacza z punktu do punktu. Sposób ten polega na zaniesieniu paczki do konkretnego punktu, a następnie odebranie jej przez adresata w wybranym przez nas punkcie.

– Point-to-door, co oznacza z punktu do drzwi. Przesyłkę przekazujemy do punktu nadania i trafia za pośrednictwem kuriera pod wskazany przez nas adres.

Jak wygenerować etykietę?

Jeśli na co dzień nie masz styczności z wysyłaniem paczek, to oczywiście możesz jeszcze nie wiedzieć, jak dobrze zaadresować swoją przesyłkę. Najlepiej zacząć od zmierzenia zapakowanego już towaru, większość firm kurierskich wymaga podania tego parametru. Na podstawie rozmiaru oraz wagi paczki ustalana jest jej cena. Dobrze jest kilka razy sprawdzić, czy wprowadzone przez nas dane zarówno adresata, jak i nadawcy są poprawne. Jeśli bezbłędnie wygenerujemy etykietę, przyspieszy to cały proces wysyłki.

Nie masz drukarki, a potrzebujesz wydrukować etykietę? Żaden problem, nadając paczkę w Xero Wola możesz zgrać nalepkę adresową na przenośny dysk lub telefon i wydrukować na miejscu, podczas procesu nadawania paczki.

Wysyłanie paczki z nadaniem w punkcie krok po kroku:

  1. Tak jak pisaliśmy wyżej, w pierwszym kroku należy podać parametry przesyłki. Dodatkowo wybieramy firmę kurierską, z której usług chcemy skorzystać (wyświetli nam się lista z cenami poszczególnych kurierów).
  2. Po wybraniu dostawcy wypełniamy rubryczki z danymi nadawcy oraz odbiorcy. Ważne jest, aby podać dobry numer telefonu osoby, do której przesyłka ma trafić, ponieważ za jego pośrednictwem kurier będzie próbował nawiązać kontakt.
  3. Wybieramy opcję, która brzmi „nie zamawiaj przyjazdu kuriera. Paczkę dostarczę samodzielnie do oddziału przewoźnika.’’
  4. Opłacamy zlecenie i sprawdzamy nasz list przewozowy.
  5. W ostatnim kroku wybieramy punkt, w którym chcemy nadać przesyłkę. Może to być sklep sieci Żabka, stacja Orlen, lub drukarnia Xero Wola – Ship Center.

Nadaj swoją paczkę w Xero Wola 

Taką usługę w swojej ofercie posiada punkt ksero Xero Wola – Ship Center. Szybko i łatwo nadasz lub odbierzesz swoją paczkę. Wydrukuj etykietę (sam lub w drukarni Xero Wola), przyklej ją do pakunku i w zaledwie kilka minut ciesz się nadaną przesyłką. Dostępne firmy kurierskie to między innymi DHL, DPD, InPost, GLS, FedEx, Pocztex, UPS, Ambro Express, Pallex. W punkcie Xero Wola Ship Center swoją przesyłkę możesz nadać o wygodnej dla siebie porze od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00-19:00 oraz w piątek między 8:00 a 17:00.

 

xerowola.pl


Tanie Ksero i Drukarnia Wola, Warszawa

biuro@xerowola.pl

XERO WOLA Daniel Jabłonowski
ul. Jana Olbrachta 11
01-111 Warszawa

Realizacja: Asearch