FAQ

1. Jaki jest termin realizacji druku banerów wielkoformatowych?

Wydruki wielkoformatowe w postaci banerów czy plakatów mogą być realizowane 6 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zazwyczaj termin realizacji tego rodzaju wydruków to około 5-7 dni (w przypadku braku własnego projektu), jednak w tym wypadku można wydrukować wielki format w ramach usługi ekspresowej nawet w 24-48h.

2. Jakie pliki akceptujemy przy przyjmowaniu materiałów do druku?

Niezależnie od tego, czy drukujemy wielki format, czy też wydruki a1 potrzebne będą pliki do druku. Wśród akceptowanych formatów można wymienić JPG, TIF, JPG, CDR oraz PDF. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby pliki były dobrej jakości. Zaleca się stosowanie w nich kolorów CMYK, a w niektórych przypadkach również kompresję. Warto pamiętać o tym, że JPG i TIF nie są zalecanymi formami plików, jeżeli znajduje się w nich tekst. Mogłoby to spowodować jego zniekształcenie. W sytuacji, w której pliki nie są przygotowane prawidłowo, kontaktujemy się z naszymi Klientami i udzielamy szczegółowych informacji dotyczących ich tworzenia. Nie drukujemy z AutoCAD!

3. Ile kosztuje nabicie butli sodastream?

Nabój do syfonu Sodastream kosztuje 100 zł złotych i może wyprodukować 60 litrów wody gazowanej. Sprzedajemy tylko niebieskie naboje, butle różowe dostępne są tylko na wymianę. Nabijanie butli sodastream jest jednak znacznie tańsze i kosztuje około 25 zł za niebieski nabój, a butla różowa (Quick Connect) to koszt 30 zł. Świadczymy tego rodzaju usługi w dowolnym momencie w ciągu doby od ręki.

4. Jakie powierzchnie można okleić folią reklamową?

Foliowanie jest jedną z najbardziej lubianych metod reklamowych. Oklejać można między innymi witryny sklepów, samochody osobowe i dostawcze, okna czy meble. To jeden z najbardziej trwałych i skutecznych sposobów na tanią reklamę – jest doskonale czytelny i zachowuje wysoką intensywność kolorów na długo.

5. Co daje laminowanie papieru?

Laminowanie dokumentów to sposób na ich skuteczną ochronę. Dzięki niemu grafiki i czcionki stają się nieco bardziej wyraźne, a kolory intensywne, co jest związane z powstawaniem złudzenia optycznego. Wyróżniamy laminowanie jednostronne i dwustronne. Proces ten zapewnia papierowi odporność na grzyby, pleśnie, wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Chroni też przed negatywnym wpływem promieniowania UV.

6. Jak szybko można wyrobić pieczątkę?

Nasz punkt kserograficzny umożliwia wyrobienie pieczątki od ręki. Pieczątki flashowe charakteryzują się tym, że zamiast czekać kilka dni można otrzymać ją nawet w ciągu kilkudziesięciu minut. Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar, formę oraz dane, które mają zostać na niej umieszczone. Pieczątkę możemy wykonać również z logo Waszej firmy.

7. Który przewoźnik kurierski najszybciej dostarcza przesyłki?

Świadczymy usługi jako oficjalny punkt odbioru i nadań:

  • PaczkoPunkt InPost POP-WAW180
  • punkt GLS Szybka Paczka
  • punkt DHL Express
  • punkt UPS Access Point
  • punkt Allegro One

To przewoźnicy uznawani za jednych z najszybciej realizujących transport paczek.

W ofercie posiadamy również możliwość wysłania paczki DHL czy FedEx lub nadanie paczki DPD, ale tylko na wygenerowanej etykiecie przez Nasz punkt. W zależności od firmy kurierskiej paczki magazynowane są u Nas od 2 do 10 dni roboczych.

Przesyłki są odbierane przez przewoźników najczęściej jeszcze w ten sam dzień roboczy lub w ciągu kolejnej doby (w zależności od godziny nadania przesyłki).

8. Czy w Xerowola Ship Center można wysłać przesyłki zagraniczne?

Jesteśmy znani jako punkt nadawania paczek DHL Express, UPS Access Point, GLS Szybka Paczka. Ponadto możemy również wysłać przesyłkę za pośrednictwem FedEx Economy, FedEx Prioryty oraz punkt DPD. Wszystkie firmy realizują oprócz usług transportu krajowego, również dostarczanie przesyłek międzynarodowych (z podziałem na transport lotniczy i drogowy). Można zatem nadawać u nas przesyłki zagraniczne. Muszą być jedynie odpowiednio zapakowane i zabezpieczone. Ich zawartość powinna być zgodna z regulaminami przewoźników. Nie wolno wysyłać w ten sposób przykładowo pieniędzy, materiałów wybuchowych i łatwopalnych czy alkoholu.

9. Jak prawidłowo zapakować przesyłkę do wysłania?

Najłatwiejszym sposobem na prawidłowe zapakowanie paczki jest zaopatrzenie się w pudełko o kształcie prostopadłościanu. Umieszczamy w nim wysyłany przedmiot, który można dodatkowo owinąć folią bąbelkową lub zabezpieczyć w inny sposób. Kluczowe jest to, by ten nie przemieszczał się w opakowaniu podczas transportu. Pudełko zamykamy i oklejamy taśmą klejącą każdą jego krawędź. Następnie naklejamy na wierzch etykietę. Jeżeli jest to przesyłka międzynarodowa, można zabezpieczyć ją foliową koszulką. Przed wysłaniem towaru koniecznie sprawdźmy maksymalne rozmiary paczek dla konkretnych przewoźników.

10. CEWE FOTOKIOSK – zdjęcia natychmiastowe – co to jest?

Fotokioski CEWE umożliwiają realizację usługi zdjęć natychmiastowych. Jest to rodzaj fotografii drukowanej od ręki przy użyciu swojego smartfonu. Żeby to zrobić, należy podłączyć urządzenie do kiosku, korzystając z pasującej do niego wtyczki – nie trzeba zabierać jej ze sobą, ponieważ maszyna posiada wbudowane najpopularniejsze złącza. Konieczne jest jedynie znalezienie tego, które pasuje do modelu telefonu. Alternatywnie można zrobić to poprzez Wi-Fi, moduł Bluetooth, wejście USB na pendrive lub osobne wejście na kartę pamięci. Teraz na ekranie maszyny CEWE wybieramy zdjęcia do wydruku i gotowe! Co ciekawe, fotokioski umożliwiają też podstawową obróbkę i przycinanie zdjęć.

11. Gdzie można wydrukować plakat od ręki?

Nasza drukarnia realizuje wydruki kolorowe plakatów od ręki. Dzięki temu 5 dni w tygodniu można przenieść swój plakat ze świata cyfrowego do rzeczywistego. Wykonujemy zarówno wydruki wielkoformatowe, jak i mniejsze. Trzeba jedynie posiadać odpowiedni plik na dowolnym nośniku danych – telefonie, pendrive, karcie pamięci czy płycie CD. Możliwe jest także wysyłanie ich na nasz adres e-mailowy.

xerowola.pl


Tanie Ksero i Drukarnia Wola, Warszawa

biuro@xerowola.pl

XERO WOLA Daniel Jabłonowski
ul. Jana Olbrachta 11
01-111 Warszawa

Realizacja: Asearch