06.06.2023

Czym jest składarka i kiedy warto skorzystać z usługi profesjonalnego składania dokumentów?

Usługi papiernicze i poligraficzne dzięki rozwojowi technologicznemu przeżywają obecnie prawdziwy rozkwit. Klienci punktów usługowych mogą natomiast wybierać spośród wielu różnych działań zapewniających przygotowanie perfekcyjnych materiałów i dokumentów zgodnych z wszelkimi oczekiwaniami. Wśród przydatnych urządzeń znajduje się również składarka. Sprzęt zapewnia precyzyjne składanie dokumentacji do A4, a także innych, często kłopotliwych formatów, co zapewnia estetyczną prezentację i komfortowe przechowywanie pism, w tym składanie do wpięcia. Wola i nasz punkt pozostają do Państwa dyspozycji. Sprawdź, co warto wiedzieć o składarkach.

Czym jest składarka?

Składarka to specjalistyczna maszyna będąca doskonałym uzupełnieniem drukarek wielkoformatowych. Jednocześnie urządzenia te mogą działać samodzielnie. Składarki znacznie przyspieszają, poddają automatyzacji i gwarantują doskonałą dokładność w procesie składania wszelkich wydruków w tym pism, a także usprawniają składanie rysunków A3, A2, A1, A0, A0+ czy innych formatów ustawianych indywidualnie. To nieoceniona pomoc w przypadku wytwarzania wielu takich samych dokumentów, których jakość i parametry są niezwykle istotne. Precyzyjne złożenie wielkoformatowych papierów wpływa na ich prezentację i odbiór.

W sprzedaży dostępne są różne modele składarek. Ich cena różni się w zależności od marki, posiadanych funkcji i indywidualnych parametrów. Urządzenia te mają takie funkcje takie jak składanie dokumentów CAD czy GraphicArts. Maszyny do składania współpracują z technologiami druku takimi jak tonery, pigment, UV czy ekosolwent. Są również bardzo wydajne i pracują z prędkością nawet kilkudziesięciu metrów na minutę. Tak jest także w przypadku, gdy zlecone zostaje składanie planów architektonicznych czy składanie z marginesem. Usługi poligraficzne dostępne w naszym punkcie na Woli realizowane są z zastosowaniem nowoczesnej składarki ROWE VarioFold.

Składanie dokumentacji online i offline – czym różnią się oba warianty?

Składarki są urządzeniami, które w zależności od modelu mogą pracować w trybie online lub offline. W przypadku pierwszego trybu sprzęt funkcjonuje w sposób w pełni autonomiczny. Nie musi być jednocześnie podłączony do drukarki wielkoformatowej i wykonywać pracy w ramach kontynuacji wydruku. Drukowanie oraz właściwe składanie dokumentów to dwa osobne procesy, które mogą zostać przeprowadzone w różnym czasie.

Opcja offline działa natomiast w oparciu o bezpośredni przepływ opracowywanych dokumentów z urządzenia drukującego na składarkę. Taki tryb pracy jest szczególnie przydatny przy średnich oraz dużych nakładach, a zlecane zamówienie finalizowane jest znacznie szybciej.

Gdzie zastosowanie znajduje składarka?

Składanie dokumentów do A4 i innych formatów przy pomocy składarek możliwe jest z zastosowaniem różnego rodzaju papieru, którego gramatura może mieć zakres od 60 do 120 g/m3. Składarki to urządzenia, które doskonale sprawdzają się w biurach geodezyjnych, projektowych czy kartograficznych. Dzięki nim składanie planów odbywa się zgodnie z założeniami – szybko, dokładnie i w sposób powtarzalny.

Ponieważ zakup składarki wiąże się z dużym kosztem, tego typu urządzenia znajdują się również w dobrze wyposażonych punktach ksero. Tak jest właśnie w naszym przypadku. Teraz można więc nie tylko zrealizować w punkcie Xero Wola profesjonalny wydruk wysokiej jakości, ale też wykonać idealne składanie do teczki. Wola i nasz punkt to także miejsce, gdzie profesjonalnie złożymy duży nakład egzemplarzy w szybkim czasie, właśnie dzięki posiadanej składarce.

Składanie dokumentów Wola – Składarka ROWE VarioFold

Składanie dokumentów do A4 w naszym punkcie Xero Wola realizujemy z wykorzystaniem nowoczesnej składarki ROWE VarioFold Compact LT. To innowacyjne i bardzo funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu możliwe jest składanie rysunków i wydruków do długości 2500 mm, szerokości od 210 do 960 mm i gramaturze w zakresie od 60 do 120 g/ m3. Dzięki temu możliwe jest realizowanie niemal wszystkich powierzanych nam zleceń i zadań z wielu branż.

Jednocześnie dzięki składarce ROWE mamy możliwość szybkiego realizowania zleceń z zakresu składania papieru z zastosowaniem dwunastu gotowych programów składania lub korzystać z manualnych ustawień zgodnie z życzeniem Klienta, które można doprecyzować co do 1 mm. Taka dokładność sprawia, że z powodzeniem możemy realizować zarówno typowe, jak i niestandardowe zlecenia.

xerowola.pl


Tanie Ksero i Drukarnia Wola, Warszawa

biuro@xerowola.pl

XERO WOLA Daniel Jabłonowski
ul. Jana Olbrachta 11
01-111 Warszawa

Realizacja: Asearch